Back to Question Center
0

Semalt: Mis on e-posti rämpspost? Miks Valitsus selle eest hoolitseb?

1 answers:

Rämpsposti saatmine on nii tüütu kui ka ohtlik. Igor Gamanenko, Semalt ekspert, selgitab, et see toimub siis, kui rämpspostipakkujad levitavad pahatahtlikke materjale veebis ning nende põhieesmärk on teie e-posti aadress. Isegi kui teatate Gmaili, Yahoo'i ja Redifi kohta palju kummalisi saatjaid, ei saa te e-posti rämpsposti täielikult lahti saada, kuna häkkerid kasutavad kasutajaid sihiks erinevaid meetodeid .

E-posti rämpspost on määratluse järgi siis, kui e-kiri vastab ühele järgmistest kriteeriumidest:

    masspostitus: E-kirjad saadetakse suurtele inimestele.

    Anonüümsus: See juhtub siis, kui saatja nimi ja aadress on pitseeritud ja te ei saa kontrollida, kust ta teate saatsite.

    Soovimata: Saaja ei küsi e-kirju; Kuid ta saab neid mõttetuid sõnumeid peaaegu iga päev..

Miks valitsused hoolivad e-posti rämpspostist?

USA föderaalvalitsus ja föderaalne kaubanduskomisjon (FTC) tõid muret e-posti rämpssisu pärast ning käivitasid 2003. aastal uuesti Can-Spami föderaalse akti. Selle seaduse kohaselt saavad kasutajad oma e-kirjad registreerida ja FTC jälgib korrapäraselt tegevused nende e-posti aadressidel. FTC peamine ülesanne on paremini kaitsta tarbijate ja kasutajate õigusi.

Pöörake tähelepanu sellele, et e-posti rämpsposti võib teid ohustada mitmel viisil. Mõned neist on allpool arutatud:

Finants- ja privaatsusriskid: Kuna rämpsposti e-kirjad on kavandatud ja arendatud selleks, et nõuda finantsteavet ja tundlikke andmeid, nagu PayPal-ID-d, krediitkaardinumbreid ja erateavet, näiteks sotsiaalkindlustuse numbrit kasutajatest, kasutatakse neid andmeid identiteedivarguste ja eri liiki online-kuritegude jaoks. Can-Spam toiming ei takista meilide saatmist teie postkasti jõudmisel, vaid piirab rämpsposti saatjate arvu, blokeerides nende IP-aadressid kogu elu.

Lastekaitse: Võimalik, et rämpspostiga tegeleti, et kõrvaldada suur hulk soovimatuid e-kirju, mis reklaamivad meie lastele ebasobivaid ja kasutuid täiskasvanute teenuseid. Puudub spetsiifiline võimalus takistada meie lastel oma e-posti aadresside jagamist, kuid me saame filtreerida saatjate arvu, mis tagab nende turvalisuse veebis.

Miks rämpsposti saatjad saadavad rämpsposti?

Võimalik, et rämpspostiga inimesed soovivad oma e-posti aadresse häkkida, tahavad oma arvuteid juurde pääseda, tahavad oma üksikasju kasutades rahalisi hüvesid ja tahavad ärritada teie sõpru ja perekonda veebis, saates neile aeg-ajalt loll sõnumeid. Veelgi enam, mõned neist saadavad rämpsposti, et reklaamida oma tooteid ja püüda kasutajaid petta pilkupüüdevate piltide ja videoklippidega. Ühel või teisel viisil on rämpsposti kirjed ohtlikud ja peate looma kahtlaste e-posti aadresside ja saatjate jaoks filtreid, tagades teie kaitse ja turvalisuse Internetis. Kui teile rämpsposti saatjad püüavad, võite kaotada palju raha ja näete, et teie ettevõte hävib nende kahtlaste ja ebaseaduslike toimingute tõttu. Te ei tohi tellida kummalisi uudiskirju ega osta midagi mitte-usaldusväärsetest veebipoodidest Source .

November 30, 2017