Back to Question Center
0

Semalt hoiatab botneti malware

1 answers:

Malware või pahatahtlikud arvuti koodid on olnud juba üle 40 aasta, kuid nende kasutamine organiseeritud toimingu loomiseks jõudis meile teada, kui botnetti tutvustati umbes kümme aastat tagasi. Botnet-võrgud vastutavad mõnede kallimate turvaintsidentide eest Internetis ning on nakatanud arvukalt arvuteid ja mobiilseadmeid. Igal kuul nakatab palju arvuteid botnettide abil, mis kipuvad neid seadmeid alla pakkima.

Artem Abgarian, juhtiv spetsialist Semalt , selgitab artiklis, mida bot'i pahavara, kuidas see levib ja töötab.

Termin botn sisaldab kahte erinevat sõna: net ja bot. Botneti on nakatunud arvutite rühma, kes täidavad mitut ülesannet vastavalt botmastersi tellimustele või nõudmistele. Iga teine ​​arvuti tõenäoliselt saab botti, milliseid meetmeid ei võeta, ja te ei ole pahavara-tarkvara installinud. Botnettideks on rühmad ja tohutud süsteemide kogud, mis on omavahel ühendatud läbi tsentraliseeritud võrgu või operatsioonisüsteemi. Inimesed, kes töötavad või kirjutavad pahavara, ei saa kõikidel seadmetel sisse logida, kuid nad saavad kindlalt oma toiminguid kontrollida .

Kuidas teada saada, kas minu arvuti on botti osa?

On lihtne leida, kas teie arvuti on botneti osa, ja saate ka hinnata selle mõju teie seadme toimivusele. Kui arvuteid saab botti küljest osa, nad töötavad aeglaselt ja ei tegutse vastavalt teie juhistele..Veelgi enam, veebisaidid ei laadita korralikult ja teie operatsioonisüsteemid on liiga palju päringuid üle koormatud. Selline käitumine on kasutajatele nähtav, et teavitada neid, et botnettid on kohal. Nad võivad või ei pruugi teile teada anda oma kohalolekut, sest botnettid toimivad tavaliselt vaikselt.

Kuidas robotnettid töötavad?

Nagu me juba kirjeldasime, on botnettide käsutuses teatud ülesanded. Nad vastutavad peamiselt isikuandmete, näiteks krediitkaardidetailide varjamise eest, mis võivad kasutajatele vaikse käitumise tõttu olla nähtavad. Botnet-sid kasutab peamiselt kurjategijad, mida tuntakse ka botmasters. Käsu- ja kontrolliserverid on mõeldud botnettide vähendamiseks.

Ettevõtjate ja kodukasutajate riskid:

Botnettidega seotud riskid on võrdsed kahjurprogrammide ja kahtlaste tegevuste ohtudega Internetis. Näiteks botnettide eesmärk on teie isikuandmete varastamine ja juurdepääs teie krediitkaardiandmetele. Samuti saavad nad juurdepääsu teie intellektuaalsetele omadustele, joonistele ja paroolidele ning mõnikord sunnivad teid klõpsama oma lingil sidusfirmade veebisaitidele. Peaksite mõistma, et kui teie arvuti nakatub, ei tööta see enam teie vajadustele, vaid täidab häkkerite poolt määratud ülesandeid.

Ettevõtete ja personaalarvutite vaheline joon on udune. Kõik meist võivad olla botnetõrjeprogrammide ohvrid, ja ainus võimalus neist vabaneda on pahavara-programmide installimine. Botnalli pahavara tuvastamine ja peatamine on kõik, mis on vajalik ohutuse tagamiseks veebis. Tehnoloogilisest vaatenurgast võidakse bot-võrke peatada ründevara ja viirusetõrjeprogrammidega. Me võime peatada nakkused võrguliikluses ja saaksime neid varsti vabaneda Source .

November 29, 2017