Back to Question Center
0

Semalt Ekspert: kuidas hoida ära võrguväliselt?

1 answers:

Asjade Internet (IoT) on suhteliselt uus tehnoloogia, mis vastutab erinevate seadmete ja objektide ühendamise eest Internetis. Samuti pakub see kasulikke andmeid arvuti või mobiilseadme nõuetekohaseks toimimiseks. Konkurentsivõimeliste toodete rassil on kasutajad ja tootjad välja töötanud mõned ohtlikud tehnikad, sealhulgas botnettid.

Artem Abgarian, tippspetsialist Semalt , keskendub asjaolule, et botnettid on grupp Interneti-ühendusega arvutit või mobiilseadmeid, mida kontrollib tsentraliseeritud server või süsteem. Seda terminit kasutatakse enamasti konjugatsioonina konkreetsete häkkidega, eriti jagatud teenusehäiretega (DDoS-rünnakutega).

Kuidas häkkerid oma tegevust täidavad?

Häkkerid saavad botnettide ja sadade tuhandete nakatunud arvutite abil lihtsalt teie IP-aadressi jälgida - kalah judi online asia. Nad kasutavad oma ainulaadseid IP-aadresse, et eristada seaduslikke ja võltsitud kasutajaid. Kui nad on leidnud ainulaadsed arvutiseadmed ja IP-aadressid, on nende järgmine eesmärk nende seadmete nakatamine, et nad saaksid täita oma konkreetseid ülesandeid.

Oht # 1: varastada teie andmed

Asjade Internet võib teie isikuandmeid ja privaatsed andmed hõlpsasti varastada. Nad töötavad koos halva ämblikud või ilma ja jälgivad oma tegevusi vaikselt. Kui olete süsteemist välja loginud, hakkavad nad viivitamata oma funktsioone täitma ja oma seadet õigel ajal kinni haarama..

Oht nr 2: odavamad seadmed, eriti arvutid

Turud on üle ujutatud odava ja taskukohase arvuti ja mobiilseadmetega, veebikaamerad, termostaadid, joogattid, praepannid ja beebimonitorid. Peaksite vältima midagi, mis ei kuulu kaubamärgi juurde, ja see kuulub paaritu või tundmatu kaubamärgiga. Seda seetõttu, et sellised seadmed on seotud erinevate ohtudega. Võimalik, et botnettid teevad need ohvriks, kahjustades nende teavet. Kõik need seadmed peavad olema ühendatud internetti ja neil peab olema ainulaadsed IP-aadressid. Turvalisusega vähe või üldse mitte, võite kaotada oma juurdepääsu oma seadmetele ja häkkerid võivad varastada teie kasutajanimed ja paroolid aegsasti.

Oht # 3: sisseehitatud turvavarustuses puudub juurdepääs teie seadmele

Viirusetõrjeprogrammi või viirusetõrjetarkvara installimine on hädavajalik. Te peaksite oma tegevusi regulaarselt jälgima võrgus ja hoidma varukoopiaid. Jälgige oma turvapaigleid ja ärge unustage neid ajakohastama. Samuti peaks teil olema tugev parool suurte ja väiketähtedega sõnadega, nii et keegi ei suuda seda kergesti arvata. 2016. aastal sattusid bot-võrgud suurele arvule seadmetele vaid seetõttu, et nende paroole oli lihtne ära arvata. Keskmiselt kompromiteeriti kümme tuhat IoT-seadet ja need anti hoolduseks Interneti-infrastruktuuri pakkujatele. Isegi selliseid veebisaite nagu Twitter ja Netflix ründasid ja häkkerid varsti kadusid pärast kuriteo toimepanemist Internetist.

Nende ülesannete täitmiseks loodud botnettid loodi spetsiifilise pahavara abil, mida nimetatakse Mirai. See pahavara vastutab suure hulga seadmete privaatsete andmete ja paroolide varastamise eest. See ei olnud geenius pahavara, nii et selle vastu võetud meetmeid oleks lihtne võtta. DDoS-ründed on nii laialt levinud kui ka robotid ja ämblikud. Nad tungivad arvutisse ja mobiilseadmetesse, paludes kasutajatel klõpsata pettuse reklaame ja kontrollida sidusreklaamija saite.

November 29, 2017