Back to Question Center
0

Semalt: Botneti kaitsmise näpunäited. Kuidas hoida turvaliselt?

1 answers:

Rootkit on tarkvarakujundus, mis on peidetud ja installitud teie teadmata arvuti või mobiilseadmesse. See tõenäoliselt nakatab suurt hulka programme ja faile ning ründajad neid installivad automaatselt. Nad kasutavad ära teie arvuti haavatavust ja veenduvad, et saate alla laadida kummalisi programme ja tööriistu.

Artem Abgarian, tippspetsialist Semalt , kinnitab, et rootkit ei ole alati ohtlik, kuid võib peita kõik pahatahtlikud tegevused, nii et peaksite neist võimalikult kiiresti neist lahti saada - gt radial champiro 205. Mõnikord saavad ründajad juurdepääsu teie tundlikule teabele ja varastavad krediitkaardi andmeid rootkitte abil. Nad jälgivad korrapäraselt kasutaja toiminguid, täidavad erinevaid ohtlikke funktsioone ja muudavad teie programme, ilma et keegi neid avastaks.

Teisest küljest on botnettideks tohutu kompromiteeritud või nakatunud arvutite võrgustik. Nad töötavad välja suured ja väikesed bot võrgud ja täidavad erinevaid ülesandeid. Botti kontekstis suunatakse robotid arvutisse ja mobiilseadmetesse, mis ei suuda oma funktsioone nõuetekohaselt täita ja mida häkkerid kontrollivad. Ründaja saab oma seadme kontrolli, nakatades selle viirusega, pahatahtliku koodiga või pahavaraga, mis ründab teie masinat korrapäraste ajavahemike järel. Arvuti varsti muutub bot-võrgu osaks ja ei tööta korralikult. Botnet-sid kasutatakse tihti mitmete pahatahtlike tegevuste läbiviimiseks, viiruste levitamiseks ja rämpspostiks ning ründavad erinevaid uusi seadmeid.

Miks on rootkit ja bot-võrgud märkimisväärsed ohud?

Botnettide ja rootkitadega esmane probleem on see, et nad jäävad varjatuks ja täidavad oma funktsioone vaikselt. Kuigi bot-võrgud pole alati peidetud, ei pruugi rootkit kunagi oma arvutisüsteemis kuvada..Mõnikord on nii rokkid kui ka botnettid jäänud avastatuks kuni või kui teie seade on täielikult kahjustatud. Nad töötavad vaikimisi oma funktsioonid ja installivad seadmesse automaatselt muid kahjurprogramme. Kuna need on raske tuvastada, saavad ründajad hõlpsasti kasutada botnet-sid ja rootkit oma isikliku teabe muutmiseks ja neile juurdepääsu saamiseks. Nad ründavad arvukaid arvuteid ja panustavad nende robotitega erinevaid kuritegusid, jäädes oma arvuti ja mobiilseadmete peal. Mõne nakatunud arvutiga saavad ründajad kergesti suurendada oma kuritegude ulatust ja mõjust nii väikestele kui ka suurtele organisatsioonidele.

Mida me saame end kaitsta?

Kui otsite usaldusväärseid turvalisuse tavasid, võite järgida neid samme ja vähendada oma arvutite nakatumise või ohu ohtu.

1. Hoidke ja kasutage viirusetõrjeprogramme:

Viirusetõrjeprogrammid või tarkvara peavad olema ja peate need installima nii kiiresti kui võimalik. Need aitavad tuvastada ja kaitsta teie arvutit või mobiilseadet teadaolevate viiruste ja pahavara vastu. Saate hõlpsalt tuvastada pahavara ja viirused ning takistada neid tõsiste probleemide tekitamisel. Kuna ründajad kirjutama pidevalt uusi viiruskoode, on tähtis, et määratlused ja viirusetõrjeprogrammid ajakohastataks. Samuti peate oma seadmesse installima rootkit-ja anti-bot-programmid.

2. Tulemüüride installimine

Peate installima tulemüürid, mis aitavad teil ära hoida mitut tüüpi nakkusi ja blokeerida pahatahtlik liiklus enne, kui see teie arvuti kahjustab. See piirab liiklust ja suudab täita oma funktsioone kõikides operatsioonisüsteemides. Veenduge, et peate oma tulemüüri ajakohastama regulaarselt.

3. Kasuta tugevaid paroole

Peaksite valima tugevaid paroole, et ründajad ei saaks neid mingil viisil ära arvata. Kasutage erinevaid sõnu ja ühendage mõlemad numbrid ja tähestikud parooli loomise ajal. Interneti turvalisuse tagamiseks peaksite sageli parooli muutma.

November 29, 2017