Back to Question Center
0

Mis on Nginx? - Semalt Expert

1 answers:

Nginx [mootor x] on teine ​​HTTP-meetod ja pöördproksiserver. Nginx toimib meiliserverina ja üldise TCP / UDP-puhverserverina, kus see autentifitseerib mitmesuguseid veebiotsijad, et külastaja veebisaidile jõuda. Igor Sysoev kirjutas algselt selle puhverserveri. Muud veebipaketid võivad WordPressi toiteks kasutada selliseid meetodeid nagu LAMP stack (Linux + Apache + MySQL + PHP). Nginx võib olla tugeva puhverserveri lähenemisviisi jaoks installitud. Kindlasti on Nginxi rakendamiseks palju võimalusi, mida veebimeistrid saavad kasutada - feather hair fascinators. Saate kasutada kõiki oma funktsioone samal ajal, kasutades Apache serverit. Enamik veebisaite, mis on hostitud Nginxi serveris, käivitatakse Apache seadistuses. Seal on HTTPS vastuse päised ja muud veebipõhiselt serverisse viidavad proksid.

Käesolev juhis, mille esitas Michael Brown, Semalt kliendihalduri juht, selgitab eraldiseisva Nginxi seadistuse kasutamist. Selle asemel, et tugineda apache'i serveritehnikale, võite kasutada Nginxit üksinda nagu põhiserver. Nginxi rakendamisel WordPressis võivad olla mõned erilised kaalutlused. On mõned olulised andmed, mida kasutaja peab Nginxi kohta teadma. Näiteks:

  • Kõik konfiguratsioonid on võimalikud serveri taseme konfiguratsiooni administraatori paneelil. Selle tulemusena ei ole kataloogisisese konfiguratsiooni. Erinevalt Apache .htaccess või IIS-i web.config-failidest ei saa WordPress Nginxi konfiguratsiooni muuta..
  • Nginxi funktsioon püsib nii Nginxis kui teistel Apache serveritel.
  • Nginx ei saa teie jaoks ümber kirjutamise reegleid luua. Nginxil ei ole .htaccess-tüüpi suutlikkust, seega pole serveri kasutajakonfiguratsiooni võimalik konfigureerida.
  • Püsilinkide installimiseks kasutate pluginaid. On oluline paigaldada "index.php", mis võib moodustada paneeli oma serveri muudatuste lubamiseks.
  • Kasutajate jaoks, kes soovivad omandada piiratud htaccess-funktsiooni, saavad nad installida htscanner PECL-i laienduse PHP-le. Kahjuks on see vaid muutuste areng ja võib tulla toime selle tüsistustega. Enne selle meetodi kasutuselevõtmist veenduge, et teil oleks tugev silumismetoodika.

Selles Nginxi juhendis eeldatakse, et olete juba installinud Nginxi. Selle tulemusena ei ole paigaldamine ja selle toimimise juhised sisalduvad.

Oluline teave Nginxi kohta

  • Nginxi abimees kaardib map.conf faili automaatselt iga uue veebisaidi loomise korral. Mõnel juhul võib osutuda vajalikuks Nginxi käsitsi uuesti laadimine, et tagada muudatuste mõju. Nginx salvestab ka veebisaite php-fpm-vormis, kui on olemas uus veebisait.
  • Suured veebisaidid saavad kasutada Nginxit, kuna neid saab kasutada mitmesuguste seadistusdomeenide jaoks.
  • On sümboolsed lingid, mis tähendab, et te ei pea muretsema juhusliku kustutamise või korrigeerimise pärast kogu serveris.

Kokkuvõte

Reverse proxy-serveri jaoks vajalike veebisaitide omanike jaoks võib Nginxi seadistamine olla oluline lähenemisviis. Kogu konfiguratsioon teeb üldist eeldust, et saidi või blogi juur on käimas. Viide on serveri tasemel, mitte kasutajapoolsel küljel. Inimesed peavad reegleid muutma, kui nad muudavad veebisaidi aspekte, näiteks blogi lisades.

November 29, 2017