Back to Question Center
0

Mida peaksite kartma, kui nohu nakatanud teie arvutit? - Semalt Expert annab vastuse

1 answers:

Botnetti nimetatakse ka robotvõrkudeks. See on tõepoolest suur arvutivõrkude arvutid ja mobiilseadmed, mis on nakatunud kas viiruse või pahavara abil. Häkkerid kontrollivad seda pahavara ja kipuvad täitma erinevaid ülesandeid. Neid häkkerid või rämpspostijuhtumeid peetakse tihtipeale halvendajatena - play playground equipment. Iga nakatunud masinat kontrollib ja käitab spetsiifiline bot ning ründaja käivitab oma robotnettidega arvutid ja teostab kooskõlastatud kuritegude.

Botnettide skaala võimaldab ründajatel sooritada nii suurte kui ka väikeste skaleeritud toiminguid, mida tavalise pahavara või viirustega oleks võimatu täita. Kui bot-võrgud jäävad kaugjuhitavate ründajateni, siis saavad nakatunud masinad regulaarselt värskendusi ja hoiavad muutusi oma käitumises. Selle tulemusena saavad rohutajad hõlpsalt rentida pakkujate ja kurjategijate juurdepääsu võrgus ja jagavad oma botnettide segmentideks, et viia läbi palju operatsioone, mille eesmärk on anda neile palju rahalisi hüvesid.

Botnettide võimalused:

Robotite kõige levinumad toimingud ja -võimalused kirjeldavad allpool Michael Brown, Semalt kliendi edujuht:

  • 1. E-posti rämpspost

Kuna te saate palju e-kirju iga päev, on tõenäoline, et teie e-posti ID on häkkerite rünnaku all. Rämpspostirobotid on suured ja neid kasutatakse rämpsposti, sh pahavara saatmiseks. Nad jätavad sageli tähelepanuta võrgumängude arvu. Näiteks võib Cutwaili botti saata igapäevaselt rohkem kui seitsmekümmend miljardit sõnumeid. Seda kasutatakse sageli viiruste ja robotite levitamiseks ja tsentraalseks botnetiks värbab üha enam arvuteid..

  • 2. DDoS-rünnakud

DDoS-i rünnakud kasutavad botnettide massilist skaalat ja ületavad konkreetsetest päringutest sihtvõrku või -servereid. Nad muudavad ka oma eesmärgid "arvutid ja nende põhieesmärgid on suured organisatsioonid, erakonnad ja impordi-ekspordi ettevõtted. Nad kipuvad lõpetama rünnakuid rahalise kasu saamiseks.

  • 3. Finantsrikkumine

Rahalise rikkumise hulka kuuluvad botnet-võrgud, mis on ette nähtud suurte ettevõtete otseste varguste eest. Samuti varastavad nad krediitkaarditeavet ja PayPali paroole. Finantstootvõrgud, nagu Zeus botnet, on vastutavad suurte rünnakute eest, mis hõlmavad väga lühikese aja jooksul mitme ettevõtte varastatud vargusi.

  • 4. Sihitud sissetungid

Need on väikese suurusega bot-võrgud, mis sisaldavad kõrgekvaliteedilisi roboteid ja kipuvad kompromisse konkreetsetele arvutitele. Ründajad saadavad roboteid organisatsioonidele, mis on hõlpsasti tungivad ja sissetungivad rohkem seadmeid nakatunud võrku. Intrusioonid on ohtlikud, kuna nad ründavad suuri organisatsioone ja varastavad finantsandmeid, intellektuaalomandit ja klientide teavet.

Võimalik on öelda, et botnettid luuakse siis, kui ekspert saadab roboteid oma kontrollisüsteemist või konkreetsest serverist ilma kasutaja teadmata. Botnetti nakatab kohe arvukalt masinaid. Kui olete pahatahtlikke faile avanud, teavitavad robotid bottehnoloogilt uuesti, andes talle teada, et uus arvuti seade on rünnatud. Mõned botnettide ja robotite unikaalsed funktsionaalsed omadused muudavad need pikaajaliste sissetungide jaoks sobilikuks.

November 29, 2017