Back to Question Center
0

Meie maailm pärast Wiki'i loomist - Ülevaade Semaltist

1 answers:

Wikipedia on tasuta ja kuulus entsüklopeedia, millel on rohkem kui 36 miljonit artiklit 250 erinevas keeles. Praegu on see muutunud Interneti suurimaks ja usaldusväärsemaks teabeallikaks. Ainult ingliskeelne Wikipedia sisaldab üle viie miljoni artiklit ja on kuues külastatud veebisait Internetis.

Ryan Johnson, Semalt klienditeeninduse juht, väidab, et enne Wikipedia loomist oli suurim ja parim teadmiste koguarv Yongle'i entsüklopeedia, mis sisaldab 22 935 käsikirjalist rullu. Kui Jimmy Wales loodi veebisaidi 2001. aastal, oli Wikipedia algne versioon kõigile internetis kättesaadav. Tänapäeval on enam kui pool miljonit inimest, kes külastavad Vikipeedia eri lehti igakuiselt. Rohkem kui 80 000 vabatahtlikku redigeerivad oma lehti regulaarselt ja paljud inimesed ei ole kunagi Internetti ilma Wikipedia'i tundnud. See on seotud teiste veebisaitide ja ajaveebidega suurel arvul.

Õpetajad, teadlased, ajakirjanikud, üliõpilased ja meditsiinitöötajad sõltuvad täpse teabe tõttu Wikipedias. Me võime selle entsüklopeedia abil peaaegu kõiki teemasid otsida ja eksperdid on kasutanud oma andmeid, et prognoosida filmide faile börsimääradest. Aja jooksul on paljud kirjanikud ja toimetajad esitanud ja redigeerinud Vikipeedia lehekülgi mitmes keeles. Riigiametnikud, poliitikud, näitlejad ja kõikvõimalikud inimesed kasutavad seda interneti kaudu peamise teabeallikana..Isegi endine IBMi juht, kes on teinud enam kui 47 000 parandust sõnadest "koosneb", kutsub parimaks veebisaidiks Wikipedia .

Erinevalt Google'ist, Facebookist ja Apple'ist ei ole Wikipedia internetis tulutoov hiiglane. Näiteks on Apple Inc. võtnud ettevõtte ajaloos parima ja suurima aastakasumi ning on oma klientide rafineeritud teenuste ja toodete tõttu võitnud globaalsete klientide lojaalsuse.

Teisest küljest on Wikipedia alati olnud päevavalgust mitteküllane ja tagasihoidlik tekstpõhine veebisait, kus on palju artikleid. See vabatahtlikul põhinev entsüklopeedia tegutseb maailma suurimaks mittetulunduslikuks organisatsiooniks, mis on suuresti toetatud ülemaailmse kogukonna annetuste kaudu. Wikipedia on alati loonud uusi rekordeid ning on oma sponsoreeritud lehtede ja linkide kaudu kasutusele võtnud uusi ideid reklaami kohta.

Kuigi Wikipedia ei kasvatanud mingit kasumit, on see viimastel kuudel häirinud ärimudelite ja sotsiaalse meedia massiive, ulatudes koolikoolist kuni artiklite avaldamiseni. Vikipeediat süüdistatakse sageli majandusmudelite hävitamisel ning see on sunnitud vananenud andmete eemaldamiseks ja ajakohastatava teabe jaoks ruumi andmiseks.

Vikipeedia jaoks on tähtis keskenduda täpsusele ja see peab jääma asjakohaseks igas vanuses. Pole kahtlust, et Wikipedia on muutnud viisi, kuidas me artikleid internetis otsime, kuid sellel on endiselt palju vigu. Seega peab see jõudma punkti, kus ei ole ruumi ebatäpsete ja valede andmete saamiseks.

Mobiiltehnoloogia kohanemine peaks olema selle prioriteet, kuna paljud inimesed kasutavad internetiühenduse kasutamiseks mobiilseadmeid. Kui Wikipedia soovib saavutada soovitud eesmärke, peaks see olema kättesaadav kõigil seadmetel ja kõigis keeltes. Vaid viieteistkümne aasta jooksul on Wikipedia muutunud inimkonna parimaks ja suurimaks koostööks. Selle dünaamiline ajalooarvestus tähendab, et tulevikus pole midagi pestud Source .

November 29, 2017