Back to Question Center
0

Lugege Semalt näpunäiteid ja ärge laske bot kontrollida arvutit!

1 answers:

Jason Adler, Semalt klienditeeninduse juht, ütleb, et praeguste päevade rünnakud on kõige keerukamad ja kuulsamad küberkuritegude liigid. Nad lasevad häkkeritel ja rämpspostitel kontrollida oma arvutiseadmeid ja muuta need zombie arvutitega aegsasti. Zombie arvutid täidavad seejärel erinevaid funktsioone ja tegutsevad võimsate võrguühendustena, et toime panna mitut liiki online-kuritegusid ja pettusi, levitama viiruseid ja tekitama rämpsposti - small e-cig batteries difference.

Mis on bot?

Botid on pahavara tüüp, mis võimaldab ründajatel teie arvutit või mobiilseadet kontrollida ja nakatada. Neid nimetatakse ka veebrobotiteks ja nad on osa paljudest nakatunud masinatega võrgust. See nakatunud masinate võrgustikul on ligipääs sadadele tuhandele arvutile või mobiilseadmetele üle kogu maailma. Kuna robotid nakatavad arvutid ja mobiilseadmed, on potiautomaator alati kõigi nende nakkuste taga. Küberkurjategijad püüavad sekkuda oma võrgutegevustesse ja varastada teie andmeid. Neid nimetatakse tihtipeale rohumaadeks või botmasters.

Mõned botnettid võivad sisaldada mõnda kahjustatud seadet, samas kui teisel on nende käsutuses kümmekond kuni tuhanded zombie arvutid. Iga päev nakatatakse arvukaid arvuteid ja kasutajad ei esita muret, mis tähendab, et neil ei ole mõtet, kas nende masin on ohutu või mitte .

Üks bot või boottide rühm (tuntud ka kui botnettid) võib aeglustada teie arvutit või mobiilsideseadet, kuvada salajasi ja kummalisi sõnumeid ning teie arvutit avarii korral katki.

Kuidas võrguvõrgud töötavad?

Botsid võivad teie arvutisse mitmel moel hiilida. Nad levivad tihti interneti kaudu otsingumootoritest . Mõned neist nakatunud arvutiseadmetest mitte-nakatunud masinad.Võrgukanalid ja robotid on kiiresti nakatanud arvukalt masinaid ja teatavad meistridele, et nad on oma eesmärgi saavutanud. Nende eesmärk on jääda peidus oma arvutisüsteemi, kuni kapten juhendab neid konkreetse ülesanne.

Kaitse robotid ja võrguvõrgud:

Et kaitsta oma seadmeid botnettide või robtide vastu, peate silmas pidama järgmisi nõuandeid:

  • 1. Parima hinnaga turvatarkvara installeerimine:

Turvaprogrammi või -riista, nagu Norton Internet Security või Norton 360, on hea paigaldada. Need mõlemad on autentsed ja usaldusväärsed ning paljud IT-eksperdid soovitavad neid tööriistu oma heade versioonide ja omaduste tõttu.

  • 2. Seadete värskendamiseks seadistamine:

Soovitame teil oma tarkvara seadeid automaatselt uuendada. See suurendab teie turvalisust ja tagab, et teie kasutajanimi ja parool on aastate pärast kaitstud.

  • 3. Suurendage brauseri turvaseadeid:

Kas kasutate Firefoxi või Google Chrome'i, peaksite sirvima turvaseadeid ja ärge klõpsake e-posti manuseid, kuni olete selle allika kinnitanud. Mõnikord kasutavad kasutajad kahtlaste manuste klõpsamist ja nende süsteemid ei saa mingil ajahetkel ohtu seada. Lisaks ei tohiks te kunagi avada täiskasvanute veebisaite ega peaksite bännerreklaame avama.

November 29, 2017