Back to Question Center
0

Kas Wiki on parim inimkonna pärand? - Semalt vastus

1 answers:

Wikipedia või Wiki on kuulus tasuta veebisüklopeedia, millel on rohkem kui 36 miljonit artiklit 250 erinevas keeles. Praegu on see muutunud Interneti suurimaks ja usaldusväärsemaks teabeallikaks. Ivan Konovalov, Semalt kliendihalduse juht, ütleb, et ainult inglise Wikipedia'il on üle viie miljoni artiklit ja see on kuuendik külastatav veebisait maailmas - japan vps windows asia. Enne Wikipedia loomist oli suurimaks teadmiste allikaks Yongle'i entsüklopeedia, mis sisaldas 22,935 käsikirjalisi rulle. Kui Jimmy Wales loodi veebisaidil 2001. aastal, oli Wikipedia algne versioon kõigile võrgus kättesaadav. Täna on igal pool rohkem kui pool miljonit inimest, kes külastavad Wikipedia lehti. Rohkem kui 80 000 vabatahtjat redigeerivad oma lehti regulaarselt ja paljud inimesed pole kunagi teada saanud Internetist ilma Wikipedia'i, mis on seotud teiste veebisaitide ja ajaveebidega suurel arvul.

Õpetajad, teadlased, ajakirjanikud, üliõpilased ja meditsiinitöötajad sõltuvad Wikipedias, kuna sellel saidil esitatud teave on alati täpne. Me võime selle entsüklopeedia abil peaaegu kõiki teemasid otsida ja eksperdid on kasutanud oma andmeid, et prognoosida filmide faile börsimääradest..Aja jooksul on paljud kirjanikud ja toimetajad esitanud ja redigeerinud Vikipeedia lehekülgi mitmes keeles. Riigiametnikud, poliitikud, näitlejad ja kõikvõimalikud inimesed kasutavad seda interneti kaudu peamise teabeallikana. Isegi endine IBMi juht, kes on teinud üle 47 000 toimetatud sõnu "koosneb", kutsub Wikipediat parimaks veebisaidiks kunagi.

Erinevalt Google'ist, Facebookist ja Apple'ist ei ole Wikipedia kasumlik Interneti-hiiglane. Näiteks on Apple Inc. võtnud ettevõtte ajaloos parima ja suurima aastakasumi ning on oma klientide rafineeritud teenuste ja toodete tõttu võitnud globaalsete klientide lojaalsuse. Teisest küljest on Wikipedia alati olnud päevavalguses mitteseotud artiklid, millel on palju artikleid. See vabatahtlike juhitud entsüklopeedia tegutseb maailma suurimaks mittetulunduslikuks organisatsiooniks, mis eksisteerib globaalse kogukonna annetuste tõttu. Wikipedia on alati loonud uusi rekordeid ja on oma sponsoreeritud lehtede ja linkide kaudu tutvustanud uusi reklaami ideid.

Kuigi Wikipedia loojad ei soovi kasumit, on see viimastel kuudel häirinud ärimudelite ja sotsiaalse meedia massiive, ulatudes kooliharrastusest kuni artiklite avaldamiseni. Vikipeediat süüdistatakse sageli majandusmudelite hävitamisel ning see on sunnitud vananenud andmete eemaldamiseks ja ajakohastatavale teabele ruumi andmiseks.

Vikipeedia jaoks on tähtis keskenduda täpsusele ja see peab jääma asjakohaseks igas vanuses. Pole kahtlust, et Wikipedia on muutnud viisi, kuidas me artikleid internetis otsime, kuid sellel on endiselt palju vigu. Mobiiltehnoloogia kohanemine peaks olema selle prioriteet, kuna paljud inimesed kasutavad Interneti-vahendusel mobiilseadmeid. Kui Wikipedia soovib saavutada soovitud eesmärke, peaks see olema kättesaadav kõigil seadmetel ja kõigis keeltes. Vaid viieteistkümne aasta jooksul on Wikipedia muutunud inimkonna parimaks ja suurimaks koostööks.

November 29, 2017