Back to Question Center
0

Hoiduge Reaperist, uut tüüpi botnet - Semalt Expert

1 answers:

Veebisaidid on hõivatud üle ühe miljoni arvuti ja mobiilseadmete ning nende arv kasvab jätkuvalt. Turvalisuse analüütikud on välja andnud tõsise hoiatuse uue bot'i kohta, mida nimetatakse Reaperiks. Arvatakse, et see on küberne orkaan, mis häirib Interneti-teenuseid ja mitu seadet üle kogu maailma - wohnung suchen finden. Halvim osa on see, et seda saab oma arvutisse installida ilma teie teadmata. Jack Miller, Semalt vanem klienditeeninduse juht, väidab, et see võib tungida isegi sellistesse seadmetesse nagu ruuterid, nutitelefonid ja teised ning see on väga ohtlik.

Mis on bot?

Botnet on tohutu hulga veebipõhiseid, pahatahtlikke seadmeid, mida kontrollib keskarvuti. Põhimõtteliselt on see hea, välja arvatud see, et see paneb kokku suure hulga nakatunud arvuteid, marsruuterit, tahvelarvuteid ja nutitelefoni ning nakatab mitu uut seadet pahavara ja viirustega. Üks kõige salapärasemaid osi on see, et kasutajad isegi ei tea, et nende seadmed on nakatunud botnettide poolt, kuna see pahavarjutus käivitub vaiksete tegevuste vaikselt.

Võrguteenuseid kasutatakse ka mõnede võrguteenuste, näiteks DDOS (Distributed Denial of Services) vähendamiseks ja sihtimiseks. Samuti pakuvad nad suurt hulka rämpspostiga seotud kampaaniaid. idee, et bot-võrgud nakatavad oma arvutid, on rämpspostitel lihtne oma isikuandmeid varastada. Halvim on see, et küberkurjategijad loovad bot-võrgud ja müüvad need pakkujatele, kes neid küberkuritegude eest kogu maailmas kasutavad .

Paar kuud tagasi oli Mirai botnet põhjustanud tõsiseid häireid Ameerika Ühendriikides ja nakatanud palju ruutereid. Ta kasutas seadmete turvaseadete mõningaid nõrku kohti ja parimaks haavatavuseks oli Reaper .

Mis on Reaper?

Reaper võib hõlpsasti kergendada arvutit ja mobiilseadmeid ning tekitab tõsiseid ohtu kui tema eelkäijad. Turvalisuse analüütikud tõid probleemi üldsusele, kuna nad tahavad, et kõik teaksid botneti kohta, mis nakatab mitu ruuterit kogu maailmas .

Meeskond märkis, et IoT IPS-i kaitset tungivad, ning nende ülevõtmise ulatus ei ilmnenud mingil ajal. Üle kahe miljoni organisatsiooni kaebasid nakatunud seadmed nii Austraalias kui ka Ameerika Ühendriikides. Uurimisrühm tegi ettepaneku, et tulevad küberkurikanad.

Kuidas takistada Reaperit oma seadme nakatamisest?

Nüüdseks on kõik Reaperiga seotud infektsioonid piiratud ruuterite ja Interneti-põhiste kaameratega. Siiski peate oma arvutisse või mobiilseadmesse installima pahavaraprogrammi, et kaitsta oma seadet sellest. Macid ja arvutid on sellist tüüpi pahavara suhtes väga haavatavad, seega peaksite proovima BitDefenderit. Androidi ja tahvelarvuti kasutajad võivad takistada nende seadmete paigaldamist asjakohasele tarkvarale.

November 29, 2017