Back to Question Center
0

Botaanikahtlus: mida te teate probleemi kohta? - Semalt näpunäited ja trikid

1 answers:

Botnet, tuntud ka kui bot võrk või zombie armee, on suur nakatunud arvutite võrgustik. Malware hangub neid arvuteid ja teenib ründajaid kapriike. Nad kipuvad kontrollima sadu tuhandeid arvutis ja mobiilseadmetes ning tavaliselt kasutatakse bot-võrke rämpsposti, viiruste ja pahavara saatmiseks organisatsioonidele. Nad aitavad ka isikuandmeid varastada ja DDoS rünnakuid paigutada. Jack Miller, Semalt vanem klienditeeninduse juht, väidab, et botnetke peetakse üheks peamiseks Interneti-ohuks ja see tuleks võimalikult kiiresti vabaneda.

Kust robotnettid tulevad?

Et saada osa botnest, peab arvuti nakatuma spetsiifilise pahavara või viirusega, mis võtavad ühendust võrgu eemaldamise serveriga või muude nakatunud arvutitega - miami beach yacht charter. Nad kipuvad kontrollima oma seadet ja neid kasutatakse häkkerite juhiste saamiseks nende konkreetsete ülesannete täitmiseks. Häkkerid ja kurjategijad varastavad botnettide abil kasutajanimesid, paroole ja muud teavet. Botnet-tüüpi õelvara nakkused ei erine tavapärasest pahavara nakkustest.

Kuidas botnetti tunneme?

Saame botnetti hõlpsasti ära tunda, kui meie arvuti või mobiilseadmed saavad nakatunud samamoodi. Märgid, mis näitavad, et teie arvuti on nakatunud, sisaldavad arvuti aeglast käitamist, kummalisi e-kirju, paarituid toiminguid, veateateid ja faile, mida ei saa õigesti avada. Need on võimalikud sümptomid, mida keegi üritab teie andmeid varastada ja on robotvõrgustike osana kaaperdanud arvutit. Kui teie arvutisüsteem aeglustab, on tõenäoline, et te satute botti ohvriks.

Kuidas salvestada oma arvuteid bot-võrkudest?

Me võime oma arvutitest botnetvõrkudelt eemaldada, installides teatud pahavara- või viirusetõrjeprogrammid, mis võimaldavad võimalikult palju seadmeid eemaldada. Parim viis on viirusetõrje skaneerimine arvutis regulaarselt. Võite proovida ka bot-bot-tööriistu, mis eemaldavad pahavara teie süsteemist koheselt .

Parimad ja lihtsad viisid botnet pahavara vältimiseks:

  • Arvutisse või mobiilseadmesse peaksite installima usaldusväärse ja võimas viirusetõrjeprogrammi
  • Peate määrama tarkvara sätted
  • Te peaksite olema ettevaatlik, kui avaneb või klõpsate internetis midagi

Et kaitsta arvutit robotti armeedelt, peaksite vältima kahtlaste programmide ja failide allalaadimist. Lisaks ei tohi te klõpsata tundmatutele lingile ega avada e-posti manuseid, millest te pole tuttav. Pidage alati meeles, et kõik need asjad võivad sisaldada roboti ja neid seadmeid nakatada. Samuti peaksite oma brauserid, aknad ja viirusetõrjesüsteemid värskendama ja jälgima oma turvapaigade kvaliteeti ja värskendusi. Kaitske oma seadet tugeva viirusetõrjeprogrammiga, näiteks Avast Antivirus tarkvara. See aitab vältida teie arvuti või mobiilseadme nakatumist pahavara, botnettide ja viiruste vastu.

November 29, 2017