Back to Question Center
0

Bot, mis kirjutab Wiki artikleid - Semalt Expert

1 answers:

Võib arvata, et kirjutamine 15000 artiklit päevas ei ole tõeline, kuid see on võimalik rootslane kutsutud Sverker Johanssoniks. Ivan Konovalov, Semalt ekspert, ütleb, et see inimene on edukalt loonud arvutiprogrammi, mis võib kirjutada miljoneid artikleid. Ta kirjutas üle 2,7 miljoni Vikipeedia artiklit ja hämmastas kogu maailma oma tohutu tööga. Wall Street Journali sõnul sai Johansson maailma kõige viljakam autor ja tema panus moodustas 8,5 protsenti Wikipedia artiklitest.

Kuidas saab robotid kirjutada mitmeid artikleid?

Johanssoni sõnul on tema bot suuteline kirjutama sadu tuhandeid Wikipedia artiklit päevas. Ta on teaduse õpetaja, kellel on arenenud kraadi tsiviilehituses, keeleteaduses, majanduses ja füüsikas - cheap black church hats. Johansson rääkis Wall Street Journal'ile, et tema bot kogeb teavet mitme usaldusväärse ressursi kohta ja kogub materjali kokku. Enamasti hõlmab see tarkvara selliseid väikseid loomi, nagu mardikad ja liblikad, taksonoomiaga seotud artikleid. Samuti on see võimeline kirjutama lugusid Filipiinide väikelinnade ja külade kohta.

Johanssoni poti nimi:

Johanssoni loomingut nimetatakse Lsjbotiks. See konkreetne bot ei ole kindlasti mõeldud inimeste silmade kohta kirjutamiseks..Näiteks teatas Associated Press, et ta kasutab teatud roboteid, et kirjutada sadu sisutükke, ja erinevate uudiste veebisaitide jaoks kasutatakse roboteid igapäevaselt uute teemade kirjutamiseks. Need hõlmavad peamiselt rahanduse ja spordiga seotud lugusid. Vikipeedias on pooled artiklite redigeerimine robotte abil. Mõned Wikipedia pikaajalised toimetajad ei ole rahul, sest mitte-inimesed on kirjutanud mitmeid artikleid. Kuid Johansson kaitseb botti ja juhib tähelepanu sellele, et tema poolt kirjutatud artiklid on täpsed ja kuni kaubamärgini.

Näiteks oli Lsjbot kirjutanud väidetavaid artikleid Filipiinide Basey linnade kohta. Kui Typhoon Yolanda tabas seda küla ja põhjustas surma, said palju inimesi külastama ja päästis suure hulga ohvreid.

Kuidas Lsjbot töötab?

Üks miljon artiklit, mille kirjutas Lsjbot, on täpsed ja täpsed. See bot kogub andmeid erinevatest allikatest ja kogub teavet vormingus, mis sobib Vikipeedias. Bot on seni loonud rohkem kui 454 000 eset ja pooled neist on rootsi keeles. Rootsi Wikipedia kogukond sai õppetundi artiklite loomise roboteid käsitlevatest erinevatest konfliktidest, kuid tundus uudishimulikumalt Johanssoni botu kohta rohkem teada saada. Rootsi Wikipedia toimetaja vaatas läbi artikleid ja ütles, et Lsjbot oli teinud head tööd. Kuid ta ei lubanud sellel bottil kirjutada vastuolulisi teemasid, sest Lsjbot ei suutnud mehaanilisi asju tunda.

Johanssoni poti kriitika:

Paljud inimesed kritiseerisid Johanssoni robotti, sealhulgas Saksa Vikipeedia Achim Raschka. Ta kaebas lausekorralduse üle ja ütles, et Lsjbot ei suutnud kirjutada pikki artikleid. See bot kasutab erinevaid andmekogusid, kuid jätab kõik kirjutamise ajal erinevad autentsed allikad. Kriitika tõus on see, et kõik artiklite väited ei toeta õigeid viiteid. See tähendab, et Lsjbot peaks lisama palju viiteid Wikipedia-le. Selle botiga abil on lihtsam luua palju artikleid. Kuid ikkagi on vaja inimõiguste toimetajad ja kirjanikud, et aidata asju selgitada .

November 29, 2017