Back to Question Center
0

Kuidas Google oma veebikraapereid koostab? - Semalt vastus

1 answers:

Veebi kraapimine on muutunud iga organisatsiooni hädavajalikuks tegevuseks, kuna sellel on mitmeid eeliseid. Kuigi peaaegu kõik ettevõtted saavad sellest kasu, on kõige olulisem veebikaabitsa abisaaja Google.

Google'i veebi kraapimisvahendit saab rühmitada kolme peamise kategooriasse ja need on:

1. Google'i indekseerijad

Google'i indekseerijad on tuntud ka kui Google'i robotid. Neid kasutatakse veebipõhise veebisaidi sisu kraapimiseks. Internetis on miljardeid veebisaite ja iga minutiga hostitatakse sadu, nii et Google'i robotid peavad indekseerima kõik veebilehed nii kiiresti kui võimalik - new online no deposit casinos accepting us players.

Need botandid töötavad teatud algoritmides, et määrata saidid indekseerima ja veebilehti kraapida. Nad algavad eelmiste indekseerimise protsesside käigus loodud URL-ide loendist. Nende algoritmide kohaselt tuvastavad need botsid iga lehe lingid, kui nad indekseerivad ja lisavad indekseeritavate lehtede loendeid. Veebi indekseerimise ajal võtavad nad teadmiseks uued saidid ja ajakohastatud.

Tavalise eksiarvamuse parandamiseks ei ole Google bottel võimalik veebisaite hinnata. See on Google'i indeksi funktsioon. Botid puudutavad ainult veebilehtede avamist võimalikult lühikese ajajoonega. Oma indekseerimise protsessi lõpus teisaldavad Google-i vead kogu veebisaidilt kogutud sisu Google'i indeksiks.

2. Google'i indeks

Google'i indeks saab kogu skannitud sisu Google'i robotidelt ja kasutab seda kraapima veebilehtede määramiseks. Google'i indeks seda funktsiooni oma algoritmil põhineb. Nagu varem mainitud, Google'i indeks järjestab veebisaite ja saadab otsingutulemuste serverite ridadesse. Veebisaitidel, millel on konkreetne nišš kõrgemate ridadega, ilmuvad esimest korda selle niši otsingutulemuste lehtedel. See on nii lihtne.

3. Google'i otsingutulemuste serverid

Kui kasutaja otsib teatud märksõnu, edastatakse kõige olulisemad veebilehed või tagastatakse nende asjakohasuse järjekorras. Kuigi otsingutulemuste märksõnade veebisaidi asjakohasuse kindlaksmääramiseks kasutatakse auhindu, pole see ainus tegur, mida kasutatakse asjakohasuse kindlaksmääramisel. Veebilehtede asjakohasuse kindlakstegemiseks kasutatakse muid tegureid.

Kõik lehed teistelt saitidelt suurendavad lehe auastatust ja asjakohasust. Kuid kõik lingid pole võrdsed. Kõige väärtuslikumad lingid on need, mis on saadud lehe sisu kvaliteedi tõttu.

Enne seda, kui mitu korda teatud märksõna ilmus veebilehel, mida lehe auastme jaoks kasutatakse. Kuid see enam ei toimi. See, mis Google'ile praegu on oluline, on sisu kvaliteet. Sisu on mõeldud lugemiseks ja lugejaid huvitab ainult sisu kvaliteet ja mitte mitu märksõna välimust. Seega peab iga päringu jaoks kõige asjakohasem lehekülg olema kõrgeima auastmega ja kõigepealt selle päringu tulemustes. Kui ei, siis Google kaotab oma usaldusväärsuse.

Kokkuvõtteks võib öelda, et üks oluline asjaolu, et käesolev artikkel eemaldada, on see, et ilma veebi kraapimiseta ei tagasta Google ega teised otsingumootorid tulemust.

December 22, 2017